Lornetka Ross Stereo Power 8 (Steprose) 8X24

Duże zdjęcie Lornetka Ross Stereo Power 8 (Steprose) 8X24
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
14 / 14
<
>
Przedstawiam drugą w moich zbiorach zabytkową lornetkę. Tym razem jest to lornetka sygnowana przez firmę Ross z Londynu. Ciekawą sprawą jest futerał tejże lornetki, ponieważ na nim widnieje logo Carl Zeiss.Pewne jest że w tamtym czasie obie firmy ze sobą ściśle współpracowały, ale czy taki zestaw wyszedł z fabryki? Posiada ona pięknie nabitą strzałkę przy przegubie, co świadczy o przynależności do brytyjskiej armii. Oficerowie armii UK, podobnie jak polscy przed 1939, zakupywali mundur i oporządzenie prywatnie. Mogli wybrać nie tylko spośród lornetek brytyjskich, czy francuskich, ale tez i spośród całego zakresu lornetek prosto z .....IIIRzeszy, jako że na początku XX wieku rząd brytyjski kupował lornetki w Niemczech właśnie. Na futerale niemieckiego pochodzenia, na spodzie był wybity jakiś napis. niestety jest on wydrapany, co czyni go niemożliwym do odczytania.
Data dodania: 12 czerwca, 20:32
Datowanie przedmiotu: 1915 - 1920
Miejsce pochodzenia: Wielka Brytania
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 66 razy od 12 czerwca, 20:32
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.

Rejestracja i logowanie w serwisie oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.