Lornetka Ross Stereo Power 8 (Steprose) 8X24

Duże zdjęcie Lornetka Ross Stereo Power 8 (Steprose) 8X24
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
14 / 14
<
>
Przedstawiam drugą w moich zbiorach zabytkową lornetkę. Tym razem jest to lornetka sygnowana przez firmę Ross z Londynu. Ciekawą sprawą jest futerał tejże lornetki, ponieważ na nim widnieje logo Carl Zeiss.Pewne jest że w tamtym czasie obie firmy ze sobą ściśle współpracowały, ale czy taki zestaw wyszedł z fabryki? Posiada ona pięknie nabitą strzałkę przy przegubie, co świadczy o przynależności do brytyjskiej armii. Oficerowie armii UK, podobnie jak polscy przed 1939, zakupywali mundur i oporządzenie prywatnie. Mogli wybrać nie tylko spośród lornetek brytyjskich, czy francuskich, ale tez i spośród całego zakresu lornetek prosto z .....IIIRzeszy, jako że na początku XX wieku rząd brytyjski kupował lornetki w Niemczech właśnie. Na futerale niemieckiego pochodzenia, na spodzie był wybity jakiś napis. niestety jest on wydrapany, co czyni go niemożliwym do odczytania.
Data dodania: 12 czerwca
Datowanie przedmiotu: 1915 - 1920
Miejsce pochodzenia: Wielka Brytania
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 121 razy od 12 czerwca
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.