Krzyż Monte Cassino - miniatura

Duże zdjęcie Krzyż Monte Cassino - miniatura
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
9 / 9
<
>
Krzyż Pamiątkowy Monte Cassino wprowadzony rozkazem Naczelnego Wodza z 20 listopada 1944 roku jako odznaka pamiątkowa dla żołnierzy II Korpusu, uczestniczących w walkach pod Monte Cassino, celem upamiętnienia czynów oręża polskiego, dokonanych przez żołnierzy 2 Korpusu na ziemi włoskiej, ukoronowanych zdobyciem Monte Cassino.Uprawnionymi do otrzymania odznaczenia byli wszyscy żołnierze 2 Korpusu Polskiego, którzy brali udział w walkach o Monte Cassino, Piedimonte i Passo Corno, w okresie od 12 maja do 31 maja 1944 roku, oraz wszyscy żołnierze korpusu ranni na polu bitwy w okresie od 7 kwietnia do 11 maja 1944 roku.Krzyż Pamiątkowy Monte Cassino w  kształtcie Krzyża Świętego Benedykta. Na awersie pośrodku krzyża umieszczona jest kwadratowa tarcza z napisem MONTE / CASSINO / MAJ / 1944.Niewyprute nici świadczą, że owy egzemplarz był z pewnością z dumą noszony w klapie marynarki jednego z dzielnych weteranów II Korpusu Polskiego.
Data dodania: 13 czerwca, 10:28
Datowanie przedmiotu: 1944 - 1947
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 112 razy od 13 czerwca, 10:28
Reklama
Dodaj komentarz
13 czerwca, 16:39
Zasoby nie są niestety nieskończone..
Kustosz
13 czerwca, 15:43
Witam !
To nie ma co dziękować ,tylko dawaj dalej.Apetyt nam rośnie !!!
Pozdrawiam !
13 czerwca, 14:11
Dzięki Panowie.
13 czerwca, 11:41
super! gratuluje
Kustosz
13 czerwca, 11:07
Kolejny piękny fant w Twojej kolekcji! Gratuluję.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.

Rejestracja i logowanie w serwisie oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.