Apollo's temple w Muzeum zdzkul w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
19 / 26
<
>
Pocztówka predstawia:

ΔΕΛΦΟΙ: Ναός Απόλλωνος

DELPHI: Apollo's temple.

DELPHES: Le temple d'Apollon.

DELPHEI: Der Apollotempel.

DELFI: IL tempio di Apollo.

PRINTED IN GREECE - OLYMPIC COLOR

Wikipedia:

Delphi  jest znany jako starożytne sanktuarium, które stało się bogate jako siedziba Pythii , wyrocznia , z którą się konsultowano o ważnych decyzjach w starożytnym świecie klasycznym. Co więcej, Grecy uważali Delphi za pępek (lub centrum) świata, reprezentowany przez kamienny pomnik znany jako Omphalos z Delphi .

Zajmuje imponujące miejsce na południowo-zachodnim zboczu góry Parnassus , z widokiem na równinę przybrzeżną na południu i dolinę Phocis . Obecnie jest to rozległe stanowisko archeologiczne z nowoczesnym miastem o tej samej nazwie w pobliżu. Zostało uznane przez UNESCO za Światowe Dziedzictwo Kulturowe, ponieważ miało fenomenalny wpływ w starożytnym świecie, o czym świadczą bogate zabytki zbudowane przez większość ważnych starożytnych greckich miast-państw, demonstrujące ich podstawową grecką jedność.

 
Data dodania: 13 czerwca 2018
Miejsce pochodzenia: Grecja
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 124 razy od 13 czerwca 2018
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.