OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
19 / 20
<
>
Pocztówka predstawia:

ΔΕΛΦΟΙ: Ναός Απόλλωνος

DELPHI: Apollo's temple.

DELPHES: Le temple d'Apollon.

DELPHEI: Der Apollotempel.

DELFI: IL tempio di Apollo.

PRINTED IN GREECE - OLYMPIC COLOR

Wikipedia:

Delphi  jest znany jako starożytne sanktuarium, które stało się bogate jako siedziba Pythii , wyrocznia , z którą się konsultowano o ważnych decyzjach w starożytnym świecie klasycznym. Co więcej, Grecy uważali Delphi za pępek (lub centrum) świata, reprezentowany przez kamienny pomnik znany jako Omphalos z Delphi .

Zajmuje imponujące miejsce na południowo-zachodnim zboczu góry Parnassus , z widokiem na równinę przybrzeżną na południu i dolinę Phocis . Obecnie jest to rozległe stanowisko archeologiczne z nowoczesnym miastem o tej samej nazwie w pobliżu. Zostało uznane przez UNESCO za Światowe Dziedzictwo Kulturowe, ponieważ miało fenomenalny wpływ w starożytnym świecie, o czym świadczą bogate zabytki zbudowane przez większość ważnych starożytnych greckich miast-państw, demonstrujące ich podstawową grecką jedność.

 
Data dodania: 13 czerwca, 11:05
Miejsce pochodzenia: Grecja
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 27 razy od 13 czerwca, 11:05
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.

Rejestracja i logowanie w serwisie oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.