OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
25 / 31
<
>
Bakelitowy pojemnik na lozantynę (10 tabletek) - środek do odkażania skóry z bojowych środków chemicznych. Według regulaminu żołnierz, którego skóra miała kontakt z substancją chemiczną o niewiadomym pochodzeniu, miał obowiązek rozpuścić określoną ilość tabletek w wodzie, a powstałym roztworem posmarować skórę w miejscu zakażenia. Na pojemniczkach na lozantynę podana była data jej produkcji w dwojaki sposób:

- na spodzie pojemniczka wybity był rok produkcji, ale ponieważ mógł się on różnić od daty wyprodukowania zawartości, datę produkcji tabletek lozantyny oznaczano kolorem plastra zabezpieczającego wieczko, według następującego schematu:

rok 1940 - kolor czerwony

rok 1941 – kolor czarny

rok 1942 – kolor jasno zielony

rok 1943 – kolor żółty

 
Data dodania: 13 czerwca 2018
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 606 razy od 13 czerwca 2018
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.