Krzyż od różańca z Matką Bożą... w Medaliki religijne w MyViMu.com

Krzyż od różańca z Matką Bożą z La Salette

Duże zdjęcie Krzyż od różańca z Matką Bożą z La Salette
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
24 / 42
<
>
Krzyż wybity w alpace i naturalnie spatynowany. Na awersie w centrum krzyża okrągły medalion z uniesionym obrzeżem i szlakiem wypukłych perełek. W centrum na gładkim tle siedząca postać Maryi ukrywającej twarz w dłoniach (Matka Boża Płacząca)*. Pod postacią wypukła sygnatura wykonawcy: PENIN LYON**. Ramiona krzyża z uniesionymi brzegami wypełnia wypukły roślinny ornament w stylu secesji. Na rewersie w centrum krzyża okrągły medalion z uniesionym obrzeżem i szlakiem wypukłych perełek. Na gładkim tle wypukły napis wersalikami w sześciu wierszach: MOJE / DZIATKI / OGŁOŚCIE TO / WSZYSTKIEMU / MEMU / LUDOWI***. Ramiona krzyża z uniesionymi brzegami na gładkim tle zawierają ozdobne litery wersalikami: ZMBS (....). Oczko do zawieszenie wybite płasko wraz z krzyżykiem. Kółko z drutu alpakowego 1,1 mm, średnicy: 7,5 mm zalutowane.

Wymiary: wysokość z uszkiem 37,3 mm szerokość 34,0 mm, grubość 2,3 mm.

* Tytuł Matki Bożej z La Salette.

** Dzieło Ludovica Penina (1830-1868), słynnego religijnego medalierem i projektanta biżuterii z Francji. Jego sygnatura obejmowała miasto urodzenia - Lyon. W 1864 r. Penin otrzymał tytuł "Graveur z Pontifu" od papieża Piusa IX.

*** Słowa Matki Bożej wygłoszone na zakończenie Orędzia, które przekazała  ukazując  się 19 września 1846 r. pastuszkom Maximin Giraud i Melanie Calvat-Mathieu, w miejscowości La Salette (Francja).
Data dodania: 22 czerwca 2018
Datowanie przedmiotu: 1900 - 1939
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 560 razy od 22 czerwca 2018
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.