Medalik Maryja i Jezus z... w Medaliki religijne w MyViMu.com

Medalik Maryja i Jezus z kotwicą

Duże zdjęcie Medalik Maryja i Jezus z kotwicą
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
25 / 43
<
>
Medalik wybity wraz z uszkiem w srebrze, naturalnie spatynowany. W centrum awersu siedząca na chmurach postać Maryi z Jezusem stojącym jedną nogą na kotwicy trzymanej przez Maryję. Jezus Jedna ręka obejmuje swoja Matkę drugą również trzyma kotwicę. Pod nogami Maryi sierp księżyca opleciony wężem. Ponad postaciami wzdłuż uniesionego obrzeża z podwójna ramką wypukły napis wersalikami: SPES NOSTRA SALVE* wyrazy przedzielone kropkami, po ostatnim wyrazie pięciopłatkowa rozetka. W centrum rewersu wizerunek Jezusa z zaplecionymi rękoma w koronie cierniowej. Popiersie wspiera sie o poziomą belkę. Na Piersi Jezusa zatarty symbol? (nie serce). Ponad postacią wzdłuż uniesionego obrzeża z pojedynczą ramką wypukły napis wersalikami: REDEMIT NOS IN SANGVINE SVO** wyrazy przedzielone kropkami. Przez uszko przechodzi owalne oczko z drutu srebrnego 1,5 mm miejscami wytarte. Początkowo zalutowane jednak obecnie rozcięte i przesunięte względem końcówek.

Wymiary: wysokość z uszkiem 30,2 mm, szerokość 21,4 mm, grubość 2,1 mm.

 

* Napis SPES NOSTRA SALVE pochodzi z antyfony maryjnej „Salve Regina”. NADZIEJO NASZA WITAJ odnosi się do Maryi, dlatego kotwica jest tutaj zarówno symbolem nadziei jak i atrybutem Maryi.
Data dodania: 22 czerwca 2018
Datowanie przedmiotu: 1850
Miejsce pochodzenia: Włochy
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 403 razy od 22 czerwca 2018
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.