Nieśmiertelnik obozowy niemiecka blacha

Niesmiertelnik obozowy z terenu obozów pracowników przymusowych zakładów OHW Blechhammer (Oberschlesische Hydrierwerke AG Blechhammer). Zakłady benzyny syntetycznej w dzisiejszej Blachowni w Kędzierzynie. Nieśmiertelnik z numerem 15311. Z tyłu były malowane farbą różnych kolorów, która wskazywała obywatelstwo pracownika:

czerwony - Rosjanie

niebieski - Włosi

zielony - Francuzi

żółty - Polacy

biały - Czesi

brązowy - Holendrzy

czarny - Belgowie

Tutaj farba biała, więc nieśmiertelnik najprawdopodobniej należał do Czecha. W pewnych wspomnieniach trafiłem też informację, że na narodowość wskazywał numer nieśmiertelnika (np. do 1000 od 1001 do 2000 itd). Podobno teren obozu "wiejskiego" (Dorflager), Kędzierzyn (opolskie).
Data dodania: 27 czerwca 2018
Datowanie przedmiotu: 1941 - 1944
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 250 razy od 27 czerwca 2018
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.