Znaczek Andreashutte Zawadzkie (budowa pojazdów)

Duże zdjęcie Znaczek Andreashutte Zawadzkie (budowa pojazdów)
Znaczek zawieszka z huty Andreashutte w Zawadzkiem. Pochodzi z terenu obozu jenieckiego przy hucie Andrzeja (Andreashutte). Jest to najprawdopodobniej rodzaj marki narzędziowej lub przepustki. Na awersie napis: Oberhutten i poniżej: Fahrzeug bau. Z tyłu numery 424 lub 324. Można to przetłumaczyć: górna huta, budowa pojazdów. Najprawdopodobniej oznaczało to dział huty. Możliwe, że znaczki te stanowiły przepustkę do konkretnej części zakładu. Miejscowość Zawadzkie (opolskie). Z ciekawostek można dodać, że w Zawadzkiem wytwarzano broń dla powstańców w okresie powstania śląskiego. W trakcie plebiscytu większość mieszkańców miejscowości głosowało za przynależnością do Polski, pomimo tego w trakcie podziału teren ten przypadł Niemcom.
Data dodania: 4 lipca
Datowanie przedmiotu: 1939 - 1945
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 130 razy od 4 lipca
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
5 lipca
Dzięki. Takie słowa zachęcają do dalszego zbierania. Pozdrawiam.
Kustosz
4 lipca
Oj ! Wspinasz się na wyżyny ! Gratulacje !
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.