Odznaka szturm ogólny Allgemeines sturmabzeichen

Odznaka szturmowa (szturm ogólny - Allgemeines Sturmabzeichen - General Assault Badge). Odznaczenie ustanowione rozkazem gen. płk. Waltera von Brauchtisch w dniu 1.06.1940 roku. Projekt wykonał Ernst Peekhaus. Nadawana żołnierzom, którzy nie kwalifikowali się do odznaki "Szturm Piechoty" (np. artylerzyści, saperzy, niszczyciele czołgów itp.).  Odznaki były nadawane żołnierzom, którzy: uczestniczyli w trzech atakach bojowych, zakończonym sukcesem rozpoznaniu lub przeciwnatarciu (o ile doszło do walki wręcz), zaangażowali się w walce wręcz lub przebijali się z bronią w ręku przez pozycje wroga, w trakcie trzech różnych dni brali udział w przywracaniu utraconych pozycji. Odznaczanie noszone było na lewej piersi. W dniu 06.06.1943 roku ustanowiono odmianę z liczbami 25, 50, 75, 100 oznaczającymi liczbę dni spędzonych w boju. Wydano ok. 460 tyś. odznaczeń. Brak szpilki, dużo uszkodzeń. Okolice Ruskiego Brodu (mazowieckie).
Data dodania: 8 lipca 2018
Datowanie przedmiotu: 1940 - 1945
Stan eksponatu: Dostateczny
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 316 razy od 8 lipca 2018
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.