OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
57 / 69
<
>
Odznaka ustanowiona w dniu 03.03.1918 roku przez Cesarza Wilhelma drugiego,dla żołnierzy,którzy zostali okaleczeni lub ranni w walce. Wznowiono jej nadawanie w dniu 22 maja 1939r. dla ochotników z Legionu Condor ,aby póżniej rozporządzeniem  z dnia 01 września 1939 roku rozszerzyć jej przyznawanie na wszystkich żołnierzy.Nadawana była w trzech rodzajach; czarna-dwukrotne zranienie,srebrna-trzykrotne lub czterokrotne,złota powyżej czterech.Bez względu na ilość ran z automatu dostawało się odznakę srebrną lub złotą w przypadku utraty oka,stóp,uszkodzenia kręgosłupa itp.
Data dodania: 9 lipca 2018
Datowanie przedmiotu: 1939 - 1945
Miejsce pochodzenia: III Rzesza
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 268 razy od 9 lipca 2018
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.