OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
21 / 26
<
>
Lalka w całości zrobiona własnoręcznie, a właściwie to wymęczona. Kiedy zerkam w notatki widzę że jest u mnie ponda dwa lata, to znaczy jej części składowe kurzą się u mnie już ponad dwa lata, natomiast w wersji spójnej całościowo występuje od około miesiąca.

To dzięki takim moldom jak ten odważyłam się w ogóle zabrać za lalkarstwo. Przez ich bolesną nieobecność na rynku wtórnym i ogromną chęć posiadania zdecydowałam się spróbować złożyć lalkę.

Kiedy po raz pierwszy zetknęłam się z odlewnikiem, myślałam że przez sufit wpadłam do raju. Tyle było możliwości! Brać, wybierać nie żałować. Niestety byłam zbyt niepewna swoich umiejętności i nieświadoma nadchodzącej katastrofy żeby sytuację wykorzystać. A miałam prawdziwe, sztandarowe szczęście początkującego, dane mi było poznać odlewnika profesjonalnego, życzliwego i cierpliwego, który jak krowie na rowie wytłumaczył amatorowi co i jak i gdzie wetknąć żeby było dobrze a czego i gdzie nie wytkać.

Kiedy ogarnełam się trochę okazało się że było za późno, mój mentor odszedł. 

Pozostali profesjonalni odlewnicy... cóż może powiem tak: 

1. Zamówienie przyjęto 13.04.2016,

28.02.2017 zamówienie wylądowało na ebay gdzie przypadkiem na nie trafiłam i mogłam odkupić. Inny przykład inny odlewnik:

2. Zamówienie złożone 05.03.2017, podczas ustalania szczegółów odlewnik zaginął bez wieści.3. Zamówienie złożone 02.03.2017 odlewnikowi skasowało się (przypadkiem) pół strony katalogowej obiecał że jak ponownie skataloguje to się odezwie i dokończymy... wciąż czekam

4. Zamówienie przyjęto 18.04.2017 zamówienie anulowano 22.01.2018

5. Zamówienie przejęto 24.06.2018- odlewnik wciąż nie może doszukać się form.

Powodem dzięki któremy Tatiana jest dziś złożona jest to że znalazłam części do niej w odrzutach po zamkniętym lalkowym studiu.

Łatwiej jest teraz wygrzebać coś na "śmietnisku" niż zamówić u ludzi którzy zarobkowo zajmowali się odlewnictwem przez ostatnich 20 lat. Dla mnie jest to przykra zagadka. 
Data dodania: 15 lipca 2018
Datowanie przedmiotu: 2002
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 566 razy od 15 lipca 2018
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.