Maszyna do szycia Winselmann Hera

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
6 / 13
<
>
Przedstawiam maszynę do szycia Winselmann, prawdopodobnie model Hera. Gustav Winselmann wraz z  H. Köhlerem i L. O. Dietrichem , byli jednymi z pionierów niemieckiego przemysłu maszyn do szycia, i w 1871 roku założyli pierwszą fabrykę maszyn do szycia w Altenburgu. W 1902 r. Fabryka maszyn do szycia Gustav Winselmann została przekształcona w spółkę akcyjną. A p śmierci Gustava  w 1907 roku, jego synowie kontynuowali produkcję do końca II WŚ. Wcześniejsze modele były opisane jaki to konkretnie typ maszyny. W późniejszym okresie, pewnie z oszczędności napisy zaczęto likwidować. Można doszukać się w sieci informacji, jakoby ta konkretna kalkomania była używana przez kilku producentów. Budową natomiast najbardziej zbliżona jest do modelu Hera. Stan jak widać, mocno eksploatowana, ale sprawna. Ładnie wyglądająca skrzynka pewnie wymagałaby odświeżenia, ale może warto ją pozostawić w takim stanie, w jakim została po swoim ostatnim użyciu.

 
Data dodania: 18 lipca 2018
Datowanie przedmiotu: 1908 - 1920
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Dostateczny
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 718 razy od 18 lipca 2018
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.