LE TOUR DU MONDE EN 80 JOURS w Muzeum zdzkul w MyViMu.com

LE TOUR DU MONDE EN 80 JOURS

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
13 / 15
<
>
Pocztówka przedstawia:

LE TOUR DU MONDE EN 80 JOURS

W 80 dni dookoła świata (ang. Around the World in 80 Days) − amerykański film przygodowy w reżyserii Michaela Andersona z 1956 roku.

 

Adaptacja książki W 80 dni dookoła świata autorstwa Juliusza Verne’a. Obraz nagrodzony pięcioma Oscarami (w tym dla Najlepszego Filmu Roku) oraz Złotym Globem dla Najlepszego filmu dramatycznego.

 

Rok 1872. Phileas Fogg (David Niven), zakałada się o 20 000 funtów z kilkoma członkami stowarzyszenia „London Reform Club”, twierdząc że jest on w stanie okrążyć Ziemię w ciągu osiemdziesięciu dni. Wspólnie z jego zaradnym służącym Passepartoutem (Cantinflas), Fogg wyrusza z Paryża balonem w wielką podróż. W międzyczasie wzrasta podejrzenie, że podróżnik ukradł 20 000 funtów z Bank of England. Skrupulatny inspektor Fix (Robert Newton) wysłany zostaje przez prezydenta banku (Robert Morley), by ściągnął Fogga w celu osądzenia go. Fogg zatrzymuje się w Hiszpanii, gdzie Passepartout angażuje się w walkę byków. Natomiast w Indiach Fogg i Passepartout ratują przed śmiercią młodą owdowiałą księżniczkę Audę (Shirley MacLaine), której wybranek był radżą. Trójka odwiedza jeszcze Hongkong, Japonię, San Francisco, oraz Dziki Zachód. Raptem kilka godzin przed wygraną zakładu, Fogg zostaje aresztowany przez inspektora Fixa. Mimo, że bohater zostaje uniewinniony z zarzutów, wszystko przegrywa, prócz czarującej Audy. Pojawia się jednak szansa na ocalenie, kiedy Passepartout odkrywa, że dzięki przeprawie przez linię zmiany daty, nadal jest czas na to by zakład padł łupem Folga.

 
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 36 razy od 5 września 2018
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.