Pamiątki z powstania styczniowego

Dwie brosze patriotyczne z okresu powstania styczniowego bądź bezpośrednio po nim (tzw. żałoba narodowa). Pierwsza z lewej z symboliką charakterystyczną dla tamtego okresu - kotwica (symbol nadziei), serce (symbol miłości) i krzyż (symbol wiary i męczeństwa); brosza pierwsza z prawej z widocznym w centralnej części orłem trzymającym w szponach szarfę (na orzełkach czapkowych z okresu powstań narodowych na szarfie widniał napis "Boże Zbaw Polskę"). Zaczepy niestety nie przetrwały próby czasu. Brosza z orzełkiem pochodzi z Kresów, na jej powierzchni widoczne są jeszcze śladowe resztki złocenia.
Data dodania: 11 września 2018
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dostateczny
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 355 razy od 11 września 2018
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.