Rosyjska Arktyka

Duże zdjęcie Rosyjska Arktyka
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
480 / 480
<
>
Rosja.2016. Blok nr Mi 233

Rosyjski park narodowy powstały w 15 czerwca 2009 roku, na mocy dekretu prezydenckiego podpisanego przez Władimira Putina.Obejmuje on duży i odludny obszar Oceanu Arktycznego, północnej części Nowej Ziemi, oraz Ziemi Franciszka Józefa. Obszar ten jest siedliskiem niedźwiedzi polarnych i wielorybów grenlandzkich

Obszar obejmuje również jedną z największych kolonii ptaków na półkuli północnej, jak i grupy rodzin z płetwonogich. Całkowity powierzchnia parku wynosi około  14 260 km², w tym 632 tys. hektarów gruntów i 794 tys.ha – obszaru morskiego na wodach terytorialnych Rosji jest to drugi co do wielkości park narodowy w Rosji po parku narodowym Jugyd wa.
Data dodania: 13 września, 19:39
Datowanie przedmiotu: 2016
Miejsce pochodzenia: Rosja
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 41 razy od 13 września, 19:39
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.