2011/12 - 13 Krzysztof Kiercz w Muzeum Koszulek Meczowych Korony Kielce w MyViMu.com

2011/12 - 13 Krzysztof Kiercz

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
57 / 125
<
>
13 Krzysztof KierczKoszulka meczowa Krzysztofa Kiercza z sezonu 2011/12.Krzysztof Kiercz w Koronie grał w latach 2009-2015. Kiercz jest wychowankiem Korony Kielce i do jej pierwszego składu został włączony w 2009 roku. Na sezon 2010/2011 I ligi został wypożyczony do Termaliki Bruk-Bet Niecieczy, w barwach której rozegrał trzy spotkania, z czego jedno w ramach Pucharu Polski. W sierpniu 2010 roku doznał pęknięcia kości strzałkowej. Początkowe diagnozy zakładały miesiąc przerwy w grze, jednakże ostatecznie Kiercz wypadł ze składu na całą rundę. Kiercz znalazł się na półrocznym wypożyczeniu w trzecioligowej Wiernej Małogoszcz, gdzie wystąpił w trzynastu spotkaniach i zdobył dwie bramki. Na sezon 2011/2012 powrócił do Korony Kielce, gdzie przebił się do pierwszej jedenastki i jesienią zagrał ostatecznie w siedmiu spotkaniach Ekstraklasy oraz jednym Pucharu Polski. Ponadto w wyjazdowym meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała strzelił swoją pierwszą bramkę na boiskach Ekstraklasy, ustawiając wynik spotkania na 1:0 w 32. minucie. Wiosną z kolei znalazł się poza składem i występował tylko w drużynie Młodej Ekstraklasy. W kolejnych rozgrywkach Kiercz wystąpił jesienią tylko w czterech meczach najwyższej klasy rozgrywkowej i dwóch Pucharu Polski. W marcu 2013 roku zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i przez następne osiem miesięcy przechodził rehabilitację. Do treningów z pierwszą drużyną powrócił dopiero w 2014 roku i podczas obozu przygotowawczego w Hiszpanii odnowił mu się uraz kolana. Po kolejnej żmudnej rehabilitacji, do treningów z Koroną wrócił rok później i zagrał w jednym spotkaniu sezonu 2014/2015 Ekstraklasy z Górnikiem Łęczna, wchodząc na boisko z ławki w 88. minucie. Poza tym zaliczył szesnaście występów w trzecioligowych rezerwach. W rundzie jesiennej sezonu 2015/2016 wystąpił łącznie w czterech meczach Ekstraklasy, z czego w trzech spędził na murawie pełne 90. minut. Ponadto zagrał w spotkaniu z Wdą Świecie w ramach Pucharu Polski, pełniąc funkcję kapitana drużyny. Ostatni mecz dla Korony rozegrał 5 grudnia 2015 roku przeciwko Lechowi Poznań. 28 grudnia 2015 Korona potwierdziła, iż wygasająca z końcem roku umowa nie zostanie z nim przedłużona. Łącznie w ''żółto-czerwonych'' barwach rozegrał 20 meczów strzelając jedną bramkę.13 Krzysztof Kiercz
Data dodania: 25 września 2018
Datowanie przedmiotu: 2011 - 2012
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 88 razy od 25 września 2018
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.