<
>
13 Krzysztof Kiercz

Koszulka meczowa Krzysztofa Kiercza z sezonu 2011/12.

Krzysztof Kiercz w Koronie grał w latach 2009-2015. Kiercz jest wychowankiem Korony Kielce i do jej pierwszego składu został włączony w 2009 roku. Na sezon 2010/2011 I ligi został wypożyczony do Termaliki Bruk-Bet Niecieczy, w barwach której rozegrał trzy spotkania, z czego jedno w ramach Pucharu Polski. W sierpniu 2010 roku doznał pęknięcia kości strzałkowej. Początkowe diagnozy zakładały miesiąc przerwy w grze, jednakże ostatecznie Kiercz wypadł ze składu na całą rundę. Kiercz znalazł się na półrocznym wypożyczeniu w trzecioligowej Wiernej Małogoszcz, gdzie wystąpił w trzynastu spotkaniach i zdobył dwie bramki. Na sezon 2011/2012 powrócił do Korony Kielce, gdzie przebił się do pierwszej jedenastki i jesienią zagrał ostatecznie w siedmiu spotkaniach Ekstraklasy oraz jednym Pucharu Polski. Ponadto w wyjazdowym meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała strzelił swoją pierwszą bramkę na boiskach Ekstraklasy, ustawiając wynik spotkania na 1:0 w 32. minucie. Wiosną z kolei znalazł się poza składem i występował tylko w drużynie Młodej Ekstraklasy. W kolejnych rozgrywkach Kiercz wystąpił jesienią tylko w czterech meczach najwyższej klasy rozgrywkowej i dwóch Pucharu Polski. W marcu 2013 roku zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i przez następne osiem miesięcy przechodził rehabilitację. Do treningów z pierwszą drużyną powrócił dopiero w 2014 roku i podczas obozu przygotowawczego w Hiszpanii odnowił mu się uraz kolana. Po kolejnej żmudnej rehabilitacji, do treningów z Koroną wrócił rok później i zagrał w jednym spotkaniu sezonu 2014/2015 Ekstraklasy z Górnikiem Łęczna, wchodząc na boisko z ławki w 88. minucie. Poza tym zaliczył szesnaście występów w trzecioligowych rezerwach. W rundzie jesiennej sezonu 2015/2016 wystąpił łącznie w czterech meczach Ekstraklasy, z czego w trzech spędził na murawie pełne 90. minut. Ponadto zagrał w spotkaniu z Wdą Świecie w ramach Pucharu Polski, pełniąc funkcję kapitana drużyny. Ostatni mecz dla Korony rozegrał 5 grudnia 2015 roku przeciwko Lechowi Poznań. 28 grudnia 2015 Korona potwierdziła, iż wygasająca z końcem roku umowa nie zostanie z nim przedłużona. Łącznie w ''żółto-czerwonych'' barwach rozegrał 20 meczów strzelając jedną bramkę.

Data dodania: 25 września 2018
Datowanie przedmiotu: 2011 - 2012
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.