OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
6 / 61
<
>
Kupon żywnościowy na ziarno, 5 jin = 2,5 kg, prowincja ANHUI
Data dodania: 26 września 2018
Datowanie przedmiotu: 1972
Miejsce pochodzenia: Chiny
Stan eksponatu: Dostateczny
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 119 razy od 26 września 2018
Reklama
Dodaj komentarz
28 marca, 13:46
Przy takich ilość jest rzeczywiście trudne do zapamiętania , ja jednak patrząc jako obserwator mogę powiedzieć iż co jeden  ciekawszy od drugiego,  gratuluję tego co Pan już ma i powodzenia w dalszych zbiorach. Dziękuję za odpowiedź i Pozdrawiam!!!
Kustosz
28 marca, 08:16
Nie jest to aż takie trudne. U nas nikt tego nie potrafi odczytać, więc kupony są dostępne między banknotami w antykwariatach i na giełdach. Wbrew pozorom, zdarzają się. Ich cena jest jednak za wysoka, co wynika z nieznajomości tematu. Normalna cena przy hurcie u nas powinna oscylować około 1 zł / szt. Niektóre z rarytasów, niestety, kosztują już ponad $600.
Kupony opłaca się kupić hurtem w Chinach; nawet przy cle i opłatach wychodzi taniej. Problemem jest spamiętanie, co się już ma w kolekcji. Katalogi są po chińsku, drogie jak nieszczęście i ukierunkowane na np. jeden typ kuponów, lub jedną prowincję. Niemniej, jest co zbierać - największa znana kolekcja liczy pond 200 000 różnych egzemplarzy.
27 marca, 19:47
Jestem ciekaw czy ciężko zdobyć takie eksponaty , a do tego z takim rocznikiem? 
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.