OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
3 / 108
<
>
Odznaka pamiątkowa Dowództwa skomponowana jest na bazie tarczy rycerskiej. Tarcza podzielona jest pionowo na pół w barwach: białej – po lewej stronie, czerwonej – po prawej stronie. Na linii zmiany barw umieszczono miecz koronacyjny Szczerbiec skierowany głownią w górę. Sztych miecza lekko wystaje ponad górną krawędź tarczy. W dolnej części tarczy przedstawione są znaki rodzajów Sił Zbrojnych: po lewej stronie na białym polu biało – czerwona szachownica Sił Powietrznych, po prawej na polu czerwonym złota kotwica Marynarki Wojennej, w środku lekko wysunięty do przodu stylizowany orzeł w koronie zamkniętej, ze wzniesionymi skrzydłami, głową zwróconą w prawo, siedzący na tarczy amazonek koloru srebrnego odnoszący się do znaku Wojsk Lądowych i Wojsk Specjalnych. Nad orłem w środku tarczy umieszczona jest  róża wiatrów – oznaczająca przynależność do NATO. W górnej części tarczy półkoliście rozmieszczone są trzy pięcioramienne gwiazdy – symbolizujące rangę Dowództwa. Poniżej tarczy, kształtem dopasowana do zarysu tarczy, umieszczona jest szarfa z czarnym napisem „DOWÓDZTWO OPERACYJNE”. Odznaka została wprowadzona decyzją Nr 325/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 29 listopada 2004 r.
wymiary : 56x48 mm
wykonanie : Andrzej Panasiuk
Data dodania: 26 września 2018
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 409 razy od 26 września 2018
Reklama
Dodaj komentarz
27 września 2018
Jedna z najładniejszych współczesnych odznak WP.
Gratuluję
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.