OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
29 / 108
<
>
Odznaka pamiątkowa ma kształt koła. Obwód koła jest emaliowany, dwubarwny. Górna część koła jest barwy ciemnoczerwonej, dolna czarnej. Na obwodzie koła - z lewej strony - umieszczony jest srebrny wieniec laurowy, natomiast - z prawej strony - umieszczony jest srebrny wieniec dębowy. Ramiona wieńców oplata wstęga Orderu Wojennego Virtuti Militari. Koło nałożone jest na trójramienną kotwicę (herb Brzegu), który symbolizuje więź żołnierzy pułku z regionem. Obrys kotwicy jest koloru srebrnego. W centrum odznaki znajduje się mina saperska osadzona na złotej jedynce symbolizującej 1. Pułk Saperów. W centrum miny umieszczono płomienie koloru czerwonego. Pomiędzy ramionami wieńców u podstawy znajdują się trzy kamienie oznaczające trzy dziedziny sztuki saperskiej: minerstwo, przeprawy, fortyfikacje. Odznaka została wprowadzona decyzją Nr 462/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 8 grudnia 2011 r.
wymiary : 42x42 mm
wykonanie : TECHNIKA - Jerzy Domicz
Data dodania: 26 września 2018
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 352 razy od 26 września 2018
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.