<
>
21 Łukasz Kosakiewicz

Koszulka meczowa Łukasza Kosakiewicza z sezonu 2017/18.

Łukasz Kosakiewicz w Koronie grał w latach 2017-2019. Na początku lipca 2017 podpisał dwuletnią umowę z opcją przedłużenia o rok z Koroną Kielce. W Ekstraklasie zadebiutował 17 lipca 2017 w przegranym meczu z Zagłębiem Lubin (0:1), w którym w 11. minucie zmienił kontuzjowanego Daniego Abalo. Pierwszego gola w najwyższej klasie rozgrywkowej strzelił 22 lipca 2017 w zremisowanym meczu z Legią Warszawa (1:1). Bramka ta – przelobowanie wysuniętego bramkarza Legii Arkadiusza Malarza w 85. minucie i doprowadzenie do remisu – została wybrana najładniejszym golem 2. kolejki Ekstraklasy. Wysokie noty zebrał za występ w rewanżowym spotkaniu z Legią Warszawa (25 listopada 2017; 3:2), w którym zagrał przez pełne 90. minut i zanotował asysty przy bramkach Soriano i Jacka Kiełba. Po meczu tym po raz pierwszy został wybrany do najlepszej jedenastki kolejki Ekstraklasy oraz otrzymał nominację do tytułu najlepszego gracza 17. serii spotkań. O ile w rundzie jesiennej wystąpił w 20 z 21 meczów ligowych, o tyle w rundzie wiosennej nie pojawiał się na boisku już tak często i sezon 2017/2018 zakończył ostatecznie z 28 spotkaniami na swoim koncie. Ostatni mecz dla Korony rozegrał 20 lipca 2019 roku przeciwko Raków Częstochowa (0:1). Łącznie w ''żółto-czerwonych'' barwach rozegrał 60 meczów strzelając 1 bramkę.

Data dodania: 28 września 2018
Datowanie przedmiotu: 2017 - 2018
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.