CENTRUM SZKOLENIA LOGISTYKI

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
85 / 108
<
>
Odznaka wykonana jest w kształcie krzyża Ruperta ze srebrnymi rantami, którego ramiona oznaczają cztery cnoty: wierność, honor, wstrzemięźliwość i przezorność. Kształt nawiązuje do odznak pamiątkowych jednostek wojskowych II Rzeczypospolitej Polskiej. Ramiona mają barwę pomarańczowo-granatową. Barwa granatowa symbolizuje służby materiałowe, a barwa pomarańczowa oznacza jednostki pancerne i samochodowe. W centrum krzyża znajduje się tarcza koloru granatowego z czerwonym Gryfem Pomorskim w koronie - godłem Pomorza. Użyta symbolika nawiązuje do miejsca stacjonowania Centrum Szkolenia Logistyki im. Kazimierza I Odnowiciela - województwa kujawsko-pomorskiego. Gryf, który jest symbolem waleczności, odwagi i wytrwałości stoi na otwartej księdze barwy pomarańczowej - symbolu nauki i wiedzy. Trzyma miecz - symbol siły, walki i rycerskości. Na dolnym ramieniu krzyża jest szarfa barwy granatowej ze srebrzystym napisem "Centrum Szkolenia Logistyki". Odznaka została wprowadzona decyzją Nr 97/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 29 marca 2012 r.
wymiary : 40x40 mm
wykonanie : Andrzej Panasiuk
Data dodania: 3 października 2018
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 384 razy od 3 października 2018
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.