Grosz praski Wacław IV (III) 4

Grosz praski Wacław IV Luksemburski. Na awersie korona i napis w podwójnym otoku (w wewnętrznym: Wencezlavs Tercivs - Wacław Trzeci, w zewnętrznym: Dei Gratia Rex Boemie - z bożej łaski król Czech. Na rewersie lew czeski w lewo z rozdwojonym ogonem i napis grossi pragenses - grosz praski. Moneta srebrna. Silnie starta. Nominalna waga 2,8 g (2,7 - 2,96), średnica 28 mm, średnia próba: 0,623, zawarto sc srebra 1,74 g. Moneta była bita w latach 1378-1419. Król Wacław IV był synem Karola IV Luksemburskiego i Anny Świdnickiej. Dar osoby prywatnej dla muzeum. Opolskie.
Data dodania: 3 października 2018
Datowanie przedmiotu: 1378 - 1419
Miejsce pochodzenia: Czechy
Stan eksponatu: Dostateczny
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 425 razy od 3 października 2018
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.