SVENSK VILDMARK w Muzeum zdzkul w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
52 / 58
<
>
Pocztówka przedstawia:

SVENSK VILDMARK

Ålgko med kalv i rimfrostig skog

 

Nr LÖ 04

Förlag

MÄSS-CARD

054-18 43 50

Pocztówka z obiegu:

Miejscowość nadawcy: LAKENE

Miejscowość odbiorcy: Bensburg

 

Wikipedia:

Vildmark kallas ett område som är förhållandevis litet påverkat av människor.

I strikt mening finns få vildmarker. I stället brukar "icke utvecklade landskap i huvudsak formade av naturens krafter" räknas som vildmark.

Utifrån denna definition räknas en tredjedel av jordens landyta som vildmark. Av denna finns 41 procent i Arktis och Antarktis och 20 procent i tempererade regioner. I fallande ordning är tundra, öken, halvöken och taiga är de vanligaste typerna av vildmark.

Sveriges fjälltrakter kan klassas som vildmark.[källa behövs]

I övriga världen kan savannerna, regnskogarna och tundrorna räknas som vildmark. Även öknar och polarområdena kan klassas som vildmark.

Vildmarker är oftast obebodda eller endast bebodda av exempelvis indianer och eskimåer. Vissa vildmarksområden är eftertraktade turistmål.

Tłumacz Google:

Dzicz jest nazywany obszarem, na który ludzie mają stosunkowo niewielki wpływ.

W kategoriach ścisłych istnieje kilka wildernesses. Zamiast tego "niezabudowane krajobrazy, w większości ukształtowane przez siły natury", są powszechnie uważane za dzikie krajobrazy.

W oparciu o tę definicję jedna trzecia powierzchni ziemi jest liczona jako dzicz. Z tego 41 procent jest w Arktyce i na Antarktyce, a 20 procent w regionach umiarkowanych. W porządku malejącym, tundra , pustynia , półwysep i tajga to najczęstsze rodzaje dziczy.

Szwecki łańcuch górski można sklasyfikować jako dzicz. [ potrzebne źródło ]

W pozostałej części świata sawanny , lasy tropikalne i tundra nosorożce można zaliczyć do dziczy. Nawet pustynie i obszary polarne można zaliczyć do dziczy.

Wildlands są zwykle niezamieszkane lub zamieszkałe tylko przez, na przykład, Indian i Eskimosów . Niektóre obszary dzikiej przyrody są poszukiwane po miejscach turystycznych.

 
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 37 razy od 30 października 2018
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.