90 Lat Przeglądu Pożarniczego... w Tylko i wyłącznie straż pożarna. w MyViMu.com

90 Lat Przeglądu Pożarniczego - wersja II

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
66 / 309
<
>
W Polsce strażacy byli i nadal są dużą grupą zawodową o specyficznym charakterze. Dodatkowo jest ona powiększana o liczniejsze szeregi strażaków-ochotników. W związku z odrębnością ich profesji, od dawna wydawano czasopisma pożarnicze. Czasopismo narodziło się w ciekawych okolicznościach. Na zwołanym w połowie 1912 r. Zjeździe Delegatów Straży Ogniowych dyskutowano m.in. o roli innego branżowego pisma pt. „Strażak”. „Przegląd Pożarniczy” przetrwał dwie wojny światowe i inne historyczne zawieruchy. Jest z pewnością fenomenem na rynku wydawniczym – należy do najstarszych periodyków o tematyce technicznej. 
Data dodania: 1 listopada 2018
Datowanie przedmiotu: 2002
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 91 razy od 1 listopada 2018
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.