OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
3 / 4
<
>
Nr seryjny: 8455-CKanadyjski National Research Council (a właściwie Optic Section) w sierpniu 1939 zaczął przygotowania do wojny. W listopadzie 1939 roku zatwierdzono plany i środki dla fabryki. W styczniu 1940 roku większość potrzebnych maszyn została zakupiona. W kwietniu 1940 roku próbne ekementy większości potrzebnej optyki została wykonana przy tymczasowym zakładzie w NRC w Ottawie, gdzie pracowała kadra wyszkolonych pracowników. W czerwcu przygotowano plany fabryki. W dniu 16 lipca 1940 roku, rząd kanadyjski założył Research Enterprises Limited - 'crown company'. W sierpniu, zdecydowano się postawić fabrykę w Leaside w Toronto. Budowa fabryki rozpoczęła się 16 września 1940 roku, a od 5 czerwca 1941 roku soczewki były już w produkcji. Pierwszym projektem była produkcja soczewek i dalmierzy typu Barr & Stroud (i urządzeń radarowych). REL był własnością rządu.

REL wykonywał lornetki 6 x 30 i 7 x 50. Niektóre elementy były zlecane podwykonawcom. Produkcja REL do 1945 wyniosła prawie 50.000 lornetek 6 x 30; około 25.000 lornetek 7 x 50; i pół tuzina 20 x 72 eksperymentalnie wyprodukowanych.

Działalność Enterprises Limited (REL w skrócie) było krótkotrwałe. Zakłady istniały zaledwie sześć lat od końca roku 1940 do 1946, a aktywnie od końca 1941 roku, ale w tym okresie stały się największym pracodawcą w Leaside. Po wojnie rząd szybko zamknął różne firmy wojskowe. Fabryki REL stanowiły podstawę m. in. dla Philips Electronics oraz wielu innych firm.

REL wyprodukował prawie 63 tys. lornetek 6x30 znanych jako No. 2 w Kanadzie, a także M12 w USA.- C.G.B. - Contract Great Britain?,

- G.A. - ? Arrangement?,

- Graticules - podziałki, 1/2 apart - oddalenie podzialek na bok, and

1/4, 1/2 & 1 high - wysokości podziałek,

 
Data dodania: 2 listopada 2018
Datowanie przedmiotu: 1943
Miejsce pochodzenia: Kanada
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 220 razy od 2 listopada 2018
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.