2 Pułk Zmechanizowany... w Muzeum MałegoJanka w MyViMu.com

2 Pułk Zmechanizowany Skierniewice/Giżycko Nr:6

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
5 / 225
<
>
Pamiątkowa odznaka 2 Pułku Zmechanizowanego Skierniewice/Giżycko. Wykonana w pracowni Elżbiety Graczyk z Poznania. Numerowana na rewersie nr;6. 
Wg. katalogu ,,Odznaki Wojska Polskiego 1989-2009,'' autorstwa Z. Sawickiego i A. Wielechowskiego, strona 110 – jako miejsce stacjonowania 2 Pułku wskazany został Szczecin. Po sprawdzeniu w kilku opracowaniach, autorzy chyba popełnili błąd, ponieważ 2 Pułk Zmechanizowany (do 1955 – Pułk Piechoty), po zakończeniu II WŚ stacjonował w Siedlcach, Modlinie, Legionowie, Skierniewicach(1949-1989) i w Giżycku (1989-1993), ale nigdy nie w Szczecinie
Data dodania: 2 listopada 2018
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 182 razy od 2 listopada 2018
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.