OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 1
<
>
Na początku lat 90. w 62. Kompanii Specjalnej, która stacjonowała w Bolesławcu powstał projekt noża bojowego, który miałby zastąpić mocno już wyeksploatowane noże noże wz. 55 używane dotychczas przez jednostki specjalne Wojska Polskiego. Wstępnym oznaczeniem, jakie przybrał nowy nóż specjalny było 62 KS. Nóż bojowy "62 KS" po zaliczeniu serii badań i testów w Wojskowym Instytucie Technicznym Uzbrojenia został zamówiony przez MON dla oddziałów specjalnych Wojska Polskiego, jednak z nowym oznaczeniem - nóż wojskowy wz. 92. Pierwsze zamówienie, wystawione przez Armię RP optowało na ponad 3000 tych noży, które sukcesywnie dostarczano oddziałom w latach 1993-1994.

 
Data dodania: 6 listopada 2018
Datowanie przedmiotu: 1993 - 1994
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 638 razy od 6 listopada 2018
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.