OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
24 / 137
<
>
Pickelhaube jednoroczniaka z  Pionier Bataillon- srebrniak z wiekowym nalotem.{Dopiero po prawie roku właściwie oceniłem fanta.Sprzedający  niemiecki antykwariat,żle go sklasyfikował jako Train,a ja powtórzyłem}.Żołnierze podpisywali kontrakt na dwa lata,ale byli również tacy,co podpisywali kontrakt na rok.Różnica między nimi była taka,że jednoroczni pochodzili z bogatych domów i za mieszkanie,jedzenie i mundur musieli zapłacić z własnej kieszeni.Pickelhauby kupowali w tych samych zakładach co oficerowie. Jednoroczniak mógł nadać pice charakter hełmu oficerskiego, pod warunkiem, że pochodził ze stanu szlacheckiego.W tym egzemplarzu różnica jest prawie niezauważalna,polegająca na sposobie mocowaniu kominka-zamiast gwiazdek są półokrągłe łączniki oraz profilowane rozety do paska.Pika z jednego pnia, nieczyszczona z naturalną patyną i w takim stanie pozostanie.Model 1895/97
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 568 razy od 15 listopada 2018
Reklama
Dodaj komentarz
18 listopada 2018
Dzięki Becksi! Kroki zawsze te same,miłość do historii.Pozdrawiam serdecznie.
18 listopada 2018
Panie Kolego, co kask to piękniejszy od poprzednika, aż się boję w którą stronę skierujesz następne kroki! Oczy i serce się raduje od takich fantów!
17 listopada 2018
Dzięki Saperki za opinię! Pół roku podchodziłem do niej.
17 listopada 2018
Piękny stan...... palce lizać  gratuluję pozdr
16 listopada 2018
Dziękuję Sturmpanzer za miłe słowa! Niestety zdjęcia nie oddają piękna wykonania adlera,dopiero na źywo wydaje się być arcydziełem.Adler oficerski to inna galaktyka,ale akurat Tobie nie muszę tego tłumaczyć.Pozdrawiam serdecznie.
Kustosz Starszy kustosz
16 listopada 2018
piękne cacuszko, znowu zaniemówiłem. gratuluję eksponatu
15 listopada 2018
Dziękuję Laki za miłe słowa.Pozdrawiam serdecznie.
Kustosz
15 listopada 2018
Jak zwykle piękny eksponat. Pozdrawiam.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.