CHAPELLE NOTRE-DAME DE LA MÉDAILLE MIRACULEUSE

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
11 / 25
<
>
Pocztówka przedstawia:

1.Dokładne miejsce pierwszego objawienia 18-19 lipca 1830 r. Fotel, na którym siedziała    Najśw. Panna znajdował się w tym miejscu.

2. Statua Najśw. Dziewicy ze złotym globem, umieszczona w miejscu, gdzie św. Katarzynie został objawiony Cudowny Medalik, 27 listopada o godz. 17,30.

3. Relikwie św. Ludwiki de Marillac, współzałożycielki wraz z św. Wincentym Sióstr Miłosierdzia.

4. W tym miejscu Najśw. Panna objawiła się św. Katarzynie w grudniu 1830 r. (Święta nie podaje dokładnej daty)

5. Fresk przedstawiający pierwsze objawienia z 18 lipca 1830 r.

6, Cenne ciało św. Katarzyny Labouré, która widziała Najśw. Dziewice w tej kaplicy w 1830r.

7. Relikwiarz zawierający serce św. Wincentego a Paulo.

 

CHAPELLE NOTRE-DAME DE LA MÉDAILLE MIRACULEUSE Paris

80/18 Cliché P. Bizet©



Wikipedia:

Katarzyna Labouré, fr. Catherine Labouré, właśc. Zoe Labouré (ur. 2 maja 1806 w burgundzkiej wiosce Fain-lès-Moutiers, zm. 31 grudnia 1876 w Paryżu) – francuska mistyczka katolicka, święta Kościoła katolickiego, szarytka.

Pochodziła z wielodzietnej rodziny chłopskiej. Po śmierci matki (9 października 1815) przejęła jej obowiązki pomagając ojcu w prowadzeniu gospodarstwa. Jej starsza siostra wstąpiła do klasztoru, lecz następnie, gdy ona chciała zrobić to samo, ojciec sprzeciwił się jej planom i wysłał do pracy do Paryża, w restauracji stryja.

W wieku 24 lat ostatecznie wstąpiła do zakonu szarytek w Paryżu. W czasie odbywania nowicjatu 27 listopada 1830 doznała objawienia maryjnego; z wydarzeniem tym wiąże się tradycja medalika z Matką Boską (cudowny medalik) – na awersie z wizerunkiem Maryi z wyciągniętymi ku ziemi ramionami (symbol spływających łask) i z wężem pod stopami, na rewersie z krzyżem, napisem I. M. (Immaculata Maria – Niepokalana Maryja) i dwoma sercami: jedno z cierniami, drugie przebite mieczem.

 
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 168 razy od 21 listopada 2018
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.