12 TERENOWY ODDZIAŁ LOTNISKOWY

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
66 / 108
<
>
Odznaka pamiątkowa wykonana jest w kształcie równoramiennego modyfikowanego krzyża greckiego. Ramiona są jasnoniebieskie i obwiedzione amarantową obwódką, barwy te nawiązują do barw Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. W centrum znajduje się, otoczona zielonym wieńcem laurowym, biało-czerwoną szachownica, która nawiązuje do wykonywanych przez 12 TOL zadań - głównie dla sił powietrznych. Na szachownicę nałożono herb m. st. Warszawy, symbol nawiązujący do miejsca stacjonowania jednostki. Na górnym ramieniu krzyża umieszczona jest cyfra „12” symbolizująca numer jednostki, natomiast na dolnym ramieniu skrót „TOL” - nazwa jednostki wojskowej. Odznaka została wprowadzona decyzją Nr 38/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 12 lutego 2014 r.
wymiary : 44x44 mm
wykonanie : Zygmunt Olszewski
Data dodania: 30 listopada 2018
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 371 razy od 30 listopada 2018
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.