Łuska 8x50R Mannlicher M.95... w Muzeum anemon w MyViMu.com

Łuska 8x50R Mannlicher M.95 [II/18/96/GR] E

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
23 / 197
<
>
Łuska 8x54 Mannlicher M.95 1896Kaliber: 8mm

[GR] - Producent: George Roth, A.G. Wien, Austria

[II] - Miesiąc produkcji: Luty

[18/96] - Rok produkcji: 1896Łuska poddana drugiej ponownej elaboracji czyli procesowi ponownego naładowania - świadczy o tym wybity dodatkowy znak "" na dnie łuski.
Data dodania: 1 grudnia 2018
Datowanie przedmiotu: 1896
Miejsce pochodzenia: Austrowęgry
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 300 razy od 1 grudnia 2018
Reklama
Dodaj komentarz
2 grudnia 2018
To czy będzie ciężkie nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia - oczywiście wielkość w granicach rozsądku. Najbardziej zależy mi bym mógł sobie ładnie eksponować w domu, nie chowając po kątach :)
2 grudnia 2018
Drewniane są fajne, ale jak potem łuski przekraczają tysiące w kolekcji to troszkę drewniana może zbyt wiele zabierać miejsca, ja swoje trzymam w kartonowych pudełeczkach, większości z przegródkami na 200 łusek (20x10), układam w nich łuski od lewej do prawej, ale nie do końca dany rządek w kartoniku zapełniając, gdy przybywa jakaś łuseczka, łatwiej jest przesunąć parę łusek i wsadzić tą brakującą, by były po kolei, (np. według miesięcy, partii,). no i w tym przypadku nie ma problemu gdy trafi się jakaś łuska zdeformowana, bo też się zmieści. Pozd.
2 grudnia 2018
Kratownica tak, ale myślałem nad drewnianą o idealnych wymiarach łuski, tak by ją włożyć i twardo siedziała. W razie czego bez problemu wyciągnąć.
1 grudnia 2018
Proponuję zrobić drewniana skrzyneczke z zamknięciem od góry poprzewiercac otwory do okola i tak samo od dołu po czym zakupić żyłkę wędkarska i poprzeplatac po czym uzyskamy kratownice i możemy sobie powkladac łuski np. po 10 sztuk w rzędzie. Ja zrobiłem i mieści mi się 100 sztuk. Pozdr
1 grudnia 2018
Na obecną chwilę, plastikowe pudełka po pałkach do uszu sprawdzają się idealnie. Myślę nad czymś ambitniejszym. Coś w stylu drewnianej skrzyneczki z podziałkami, tak by włożyć każdą łuskę osobno sygnaturami do góry.
1 grudnia 2018
Tak z ciekawości,gdzie  te łuski  przechowujesz?
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.