Zachodniopomorski Krzyż Świętego Floriana

Duże zdjęcie Zachodniopomorski Krzyż Świętego Floriana
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
36 / 77
<
>
Ustanowiony w 2018 roku przez KP    PSP   w Policach i ks. kapelana strażaków  pow  polickiego. Dwustopniowy – złoty i srebrny. Forma krzyża maltańskiego, pośrodku ramion postać św. Floriana. Na górnym

ramieniu język ognia a na bocznych  gryfy pomorskie. Pomiędzy ramionami strażacki toporek i bosak. Nadawany dla strażaków i osób zasłużonych na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz działających na rzecz ratowania życia ludzkiego i służby drugiemu człowiekowi. Krzyż 40 mm, wstążka 35 mm. Inicjatorzy to st.bryg. Marek Gendek, ks.kap.Waldemar Szczurowski oraz st.bryg. Kazimierz Lesisz. Autor projektu Zbigniew Janhz.

 
Data dodania: 6 grudnia 2018
Datowanie przedmiotu: 2018
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 287 razy od 6 grudnia 2018
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.