Legitymacja do Orderu Virtuti Militari + Order

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
2 / 379
<
>
Legitymacja do orderu Virtuti Militari. Nadanie z 11 listopada 1948 r. Odznaczony w dniu 15 września 1944 r. przez Komendanta Okręgu Łódzkiego AK.
Data dodania: 20 grudnia 2018
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 580 razy od 20 grudnia 2018
Reklama
Dodaj komentarz
5 lipca 2019
Wojtku ! Te legitymacje są wydane pożniej wiec koleność nie według dnia wydania dokumentu tylko nadania wczesniejszego. Masz info ze nadanie z 15 wrzesnia 1944 roku wiec to daje kolejnośc nadania i numeru VM.
Post został zmieniony przez moderatora z powodu: błąd
5 lipca 2019
Robek nie zwróciłeś uwagi jeszcze na to,że nie ma na niej numeru krzyża tylko numer legitymacji.Jeszcze jedno nr krzyża z  26stycznia 1959 ma numer 12010 więc jakim cudem młodszy krzyż ma większy numer?  Szkoda Małegojanka,a sprzedawca to:Natiga_Galeria
5 lipca 2019
Wejdż w google i wpisz "Legitymacja Virtuti Militari Londyn". Wyskoczy Ci kilkanaście pozycji. Zobacz na podpisy majora Szeremeta. Legitymacje są z tego samego dnia, poniewaz 11 listopada to świeto Kapitały Orderu VM. Zwróc uwagę ze zadna maszyna nie "wybija" litery "a" niżej a uciebie "a" bite jest niżej- bład maszyny. Po wtóre Szeremeta nie stawaił "J " przed nazwiskiem. Te z literą " J" jako iniciał to lewota. Nie tylko tobie zostały sprzedane kopie. Nastepnie data 11/XI 1948. U Ciebie jest inczej wypisana. Długopis w podpisie w tamtych latach !!!!!!!!!!!!!!!!to juz mega lipa. Zdjecie tez raczej nie z tego okresu, dużo pożniejsze....................itd.  To tak w skrócie.
Mieli zestaw dokumentów z lat 60 ale z małą wartościa wiec dorobili legitymacje VM i "wydrapali" numer na krzyżu. W mojej ocenie trafili Cie na 3 tys zł -dodatkowo. Pozdrawiam i następnym razem spytaj nim kupisz.
5 lipca 2019
Nie mam materiału porównawczego więc trudno mi jednoznacznie oceniać, ale wiele wskazuje na to że masz rację Robek. Dziękuję za opinię i pozdrawiam serdecznie.
4 lipca 2019
Uwazam ze to jest lipa. Wiem ze to był wiekszy zestaw rzeczy (legitymacje i odznaczenia) ale ten dokument wzbudza moje zastrzenia. Podpisany długopisem? Podpis majora ktory robił to setki razy codzienie wzbudza tez moje zastrzenia, nie wygląda na jego podpis. Porównałem ten dokument do innych legitymacji z tego dnia. Jeszcze dwie na necie są lewe, to nie jest jadnorazowa sprawa wiec prosze uwazac bo to nie są tanie rzeczy.............. Sorki za opinie.
Kustosz
2 lipca 2019
Lubię. Faktycznie nie zauważyłem miejsca nadania - to oczywiście wszystko tłumaczy. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
2 lipca 2019
Laki1pl.  Filmy Bareji lubisz? Tam nie było takiego miasta jak Londyn.Był Lądek Zdrój....itd. Na tej legitymacji jest miejsce nadania Londyn gdzie działała jeszcze Kapituła Orderu VM, dlatego orzeł z koroną. Nadanie emigraycjne. Pozdrawiam
 
Kustosz
2 lipca 2019
Ciekawe nadanie. Orzeł w koronie, legitymacja dobrze wykonana, a nadanie z 1948 roku. Czy to było nadawane poza granicami Polski, czy może w konspiracji?
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.