100 Lat Straży Pożarnej... w Tylko i wyłącznie straż pożarna. w MyViMu.com

100 Lat Straży Pożarnej Miasta Kielce

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
53 / 309
<
>
Dla ochrony przeciwpożarowej Kielc przełomowy był rok 1800, kiedy to groźny pożar zniszczył ponad 2/3 zabudowań. Od tego czasu wznoszono w mieście głównie budynki murowane, a z budżetu miasta kupowano narzędzia do walki z ogniem takie jak drabiny, bosaki, topory, tłumice sikawki ręczne, beczki na wodę. Zabiegi obywateli miasta zmierzające do utworzenia Ochotniczej Straży Ogniowej poparł rosyjski gubernator Aleksander Leszczow, bardzo życzliwie usposobiony do Polaków. Ustawa o powstaniu kieleckiej straży ogniowej złożonej z ochotników została zatwierdzona przez Ministra Spraw Wewnętrznych Królestwa Polskiego 21 marca 1873 r. W końcu czerwca 1873 r. w pałacu biskupim, będącym wówczas siedzibą rządu gubernialnego, odbyło się uroczyste otwarcie działalności kieleckiego Towarzystwa Ochotniczej Straży Ogniowej. Miejska Zawodowa Straż Ogniowa funkcjonowała do 1897 .
Data dodania: 22 grudnia 2018
Datowanie przedmiotu: 1973
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 41 razy od 22 grudnia 2018
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.