Oznaka rozpoznawcza POLUKRBAT... w Mundur w MyViMu.com

Oznaka rozpoznawcza POLUKRBAT - polowa

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
64 / 77
<
>
Polsko-Ukraiński batalion Sił Pokojowych im. Hetmanów Jana Karola Chodkiewicza i Piotra Konaszewicza Sahajdacznego (1998 - 2010)Polsko-Ukraiński batalion Sił Pokojowych w skrócie POLUKRBAT został sformowany w 1998 roku, osiągając gotowość bojową w roku 1999. Powstanie tej dwunarodowej jednostki było efektem idei która powstała już w roku 1995 podczas spotkania Ministrów Obrony Narodowej Polski i Ukrainy. Batalion został przeznaczony głównie do wykorzystywania go w misjach pod egidą ONZ lub zatwierdzonych przez ONZ. Do formowania jednostki użyto pododdziałów 14. Brygady Pancernej z Przemyśla oraz z wydzielonych sił ukraińskiego 310. Pułku Zmechanizowanego z Jaworowa. Pierwszym zadaniem jakie wykonał poza granicami kraju batalion było wystawienie zmiany do kontyngentu w ramach misji KFOR w Kosowie, 18 lipca 2000 roku POLUKRBAT przejął odpowiedzialność za przydzieloną mu strefę. Żołnierze batalionu do dziś pełnią służbę w ramach KFOR oraz mieli okazję brać udział w zmianach PKW Irak oraz PKW Afganistan. W batalionie obowiązywał język angielski, a wyposażenie jednostki to głównie sprzęt lekki. Rozformowanie jednostki nastąpiło w dniu 30 września 2010, a jej siły zostały wykorzystane do sformowania w garnizonie Przemyśl nowej jednostki - 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich.

http://www.jednostki-wojskowe.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=360:polukrbat&Itemid=26
Data dodania: 27 grudnia 2018
Datowanie przedmiotu: 1998 - 2010
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Tagi: polukrbat
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 84 razy od 27 grudnia 2018
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.