Czako ułańskie-pasek z łuskami

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
31 / 56
<
>
Stosowany przez imperialną Rosję w czasie wojny napoleońskiej od 1810 roku aż do wojny krymskiej .Takie same paski stosowali Polacy w powstaniu listopadowym w 1830 roku.Ostatnie zdjęcie-porównanie z pruskim paskiem od pickelhauby.Przedmiot kupiony w Polsce.https://www.worthpoint.com/worthopedia/imperial-russian-lancer-cap-uhlan-1871011476
Data dodania: 29 grudnia 2018
Datowanie przedmiotu: 1810 - 1856
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 733 razy od 29 grudnia 2018
Reklama
Dodaj komentarz
29 grudnia 2018
Piękny fant gratuluję. Pozdrawiam
29 grudnia 2018
Cała przyjemność po mojej stronie, rok kończymy owocnie!
29 grudnia 2018
Dziękuję Saperki za miłe słowa.Stan pasków idealny dobrze przechowywany w polskich rękach,co świadczy o szacunku do fanta.Polacy w tamtych czasach nie szanowali rosyjskich, wojskowych fantów.Jakbym miał stawiać pieniądze,to postawiłbym na powstanie listopadowe.Pozdrawiam serdecznie.
29 grudnia 2018
Jak to mówią człowiek uczy się całe zycie.Przedmiot wyjatkowy,bardzo ładnym stanie no i swoje lata ma a wygląda jakby go wczoraj zrobiono pozdr i życzę więcej takich rzeczy ;)
29 grudnia 2018
Wszystko dzieło przypadku Saperki.Kupiłem na ślepo jako pasek do piki,a okazało się,że to pasek do czako.Tylko dzięki spostrzegawczości Becksiego nie zniszczyłem fanta.Dzięki Becksi,nasze spotkania to wartość sama w sobie.Uczymy się i o to chodzi.
29 grudnia 2018
Skąd ty bierzesz takie rzeczy tylko pozazdrościć
29 grudnia 2018
To się nazywa przypadkowo-złoty strzał! gratulacje
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.