OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
64 / 108
<
>
Odznaka pamiątkowa w formie czteroramiennego krzyża wykonana jest z metalu srebrzonego, którego ramiona wyłożone są ciemnoniebieską emalią. Na górnym ramieniu krzyża umieszczony został herb powiatu łęczyckiego. W centralnej części krzyża znajduje się biało–czerwona szachownica, otoczona srebrną obwódką, na którą nałożony jest wizerunek uzbrojonego śmigłowca typu Mi 8 barwy ciemnoszarej z jasnoniebieskim przeszkleniem kabiny, który symbolizuje rodzaj sprzętu, w jaki wyposażony jest dywizjon. Na poziomych ramionach krzyża umieszczono: na lewym – cyfrę „1” (numer jednostki), na prawym - napis „dlot” (skrót nazwy jednostki). Cyfra i napis są barwy srebrzystej. Krzyż został opleciony srebrzystym, oksydowanym wieńcem laurowym.. Odznaka została wprowadzona decyzją Nr 28/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 12 lutego 2013 r.
wymiary : 49x49 mm
wykonanie : Andrzej Panasiuk
Data dodania: 11 stycznia 2019
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 352 razy od 11 stycznia 2019
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.