1 BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
2 / 10
<
>
Odznaka pamiątkowa jest trzyczęściowa. Pierwszą część stanowi wieniec laurowy w kolorze oksydowanego złota. Drugą część stanowi krzyż kawalerski, nałożony na wieniec laurowy. Ramiona krzyża pokryte są białą emalią z bordiurą w kolorze oksydowanego złota. Trzecią część odznaki stanowi ryngraf w kolorze oksydowanego złota, z wizerunkiem Matki Boskiej Ostrobramskiej na tle orła w koronie - symbol noszony przez żołnierzy podziemia niepodległościowego. Ryngraf umieszczony jest w centralnej części krzyża. Na górnym ramieniu krzyża znajduje się herb województwa podlaskiego – nawiązujący do miejsca stacjonowania 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Władysława Liniarskiego ps. „Mścisław”. Na dolnym ramieniu umieszczony jest monogram liter „WL” – inicjał płk. Władysława Liniarskiego – patrona 1 PBOT. Na lewym ramieniu krzyża znajduje się napis „1 PB”, a na prawym litery „OT” – skrót pełnej nazwy 1 PBOT. Litery wykonane są w barwie oksydowanego złota. Odznaka została wprowadzona decyzją Nr 98/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 17 maja 2017 r.
wymiary : 45x45 mm
wykonanie : Andrzej Panasiuk
Data dodania: 11 stycznia 2019
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 400 razy od 11 stycznia 2019
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.