18 BATALION POWIETRZNODESANTOWY

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
59 / 108
<
>
Odznaka z metalu o barwie oksydowanego srebra w kształcie czteroramiennego krzyża wzorowanego na krzyżu Orderu Wojennego Virtuti Militari, wyłożonego emalią bordową. Na krzyż nałożony jest stylizowany kontur rozwiniętego spadochronu - symbol zadań wykonywanych przez jednostkę na polu walki oraz znak spadochronowy 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej - nawiązanie do tradycji tej formacji polskich Wojsk Powietrznodesantowych. Symbole te otoczone są półwieńcem z liści laurowo-dębowych - alegoria chwały i męstwa. W miejscu połączenia obu części półwieńca umieszczony jest napis "18 bpd" - skrót nazwy jednostki. Czasza spadochronu pokryta jest emalią białą a przestrzeń między linkami emalią brązową.
wymiary : 38x38 mm
wykonanie : Edward Grylewicz
Data dodania: 8 lutego 2019
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 457 razy od 8 lutego 2019
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.