Spitfire MKV Jan Zumbach - Bitwa o Anglię

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
16 / 16
<
>
Angielskich publikacji na temat okresu II WŚ wydanych w tamtych latach  unikam na równi z sowiecką. Jedna wielka propaganda i okłamywanie faktów.  Jestem amatorem i być może ktoś się ze mną nie zgodzi, ale niestety prawda nie była należycie eksponowana. Nie wiem co mnie skłoniło aby na jednym z pchlich targów podnieść ze stolika broszurkę opisującą Bitwę o Anglię. Od niechcenia przeleciałem po kartkach i w miejscu w którym się owa broszurka otwarła znajdowało się to zdjęcie! Tzn. raczej na pewno jest to fotokopia, ale skoro była ta fotografie w tej właśnie broszurce, może to świadczyć że właścicielem owego zestawu był może ktoś, kto w tej bitwie brał udział, najprawdopodobniej Polak. A jeszcze kolejny ciekawy fakt jest taki, że targ staroci na którym te drobiazgi zakupiłem odbywa się na terenie byłego lotniska, z którego operował kiedyś Dywizjon 301. Fotografia ta jest popularnym ujęciem płk Jana Zumbacha w jego Spitfire MKV, zwanym Kaczorem Donaldem. Jest to bardzo przyjemny fant,  różnych wersji tego zdjęcia jest sporo, podkoloryzowanych, ulepszonych cyfrowo, a to jest zwykła, czarno-biała kopia, kto wie może i z epoki. Stan dobry, wymiar 11x15 cm. 

 
Data dodania: 23 lutego 2019
Datowanie przedmiotu: 1940
Miejsce pochodzenia: Wielka Brytania
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 396 razy od 23 lutego 2019
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
23 lutego 2019
Warto odwiedzać takie targi staroci. Często mozna się zdziwić, jakie fanty ludzie sprzedają. Gratuluję i pozdrawiam.
23 lutego 2019
Dobrze,że podniosłeś! Gratuluję.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.