OŚRODEK SZKOLENIA POLIGONOWEGO WL ORZYSZ

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
96 / 108
<
>
Odznaka pamiątkowa Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim wykonana jest w kształcie równoległoboku. U dołu odznaki wyłaniają się ułożone symetrycznie po obu jej stronach i skierowane ku górze liście dębu i ostrza mieczy, po trzy na każdą stronę. Na obwodzie znajduje się złoty napis: "OŚRODEK SZKOLENIA POLIGONOWEGO – BEMOWO PISKIE". W środku, na czarnym tle znajduje się liść klonu (w obramówce) w kolorze cieniowanej zieleni. Na liściu umieszczona jest tarcza celownicza koloru białego z przestrzelonym środkiem, której promienie wykonane są w kolorze złotym. Nazwa odznaki (pochodzi od miejsca usytuowania komendy poligonu), symbole i kolory symbolizują charakter działalności OSPWL Orzysz, który zabezpiecza szkolenie poligonowe wojsk lądowych zarówno własnych jak i armii sojuszniczych. Odznaka została wprowadzona decyzją Nr 53/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 14 lutego 2006 r.
wymiary : 50x41 mm
wykonanie : METALOPLASTYKA - Zdzisław Kowalski
Data dodania: 1 marca 2019
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 278 razy od 1 marca 2019
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.