Odznaka Heeres Flakabzeichen Artilery badge kopia

Odznaka artylerii przeciwlotniczej armii. Odznaka ustanowiona 18.07.1941 roku przez Waltera von Brauchitsch. Była przeznaczona dla obsługi dział przeciwlotniczych i jednostek pomocniczych. Odznaka była przyznawana przez wysokiej rangi oficerów (minimum generał artylerii). Odznakę można było otrzymać po zdobyciu odpowiedniej liczby punktów (16). Po samodzielnym zestrzeleniu samolotu przez baterię zdobywano 4 punkty (2 gdy udział w zestrzeleniu brało więcej baterii). Odznaka przedstawia działo flak 88 mm w wieńcu z liści dębowych, w górnej części znajduje się orzeł trzymający w łapach swastykę.

Odznaka pochodzi z miejscowości Urbanowice (opolskie). Sądząc z pewnych niedokładności w wykonaniu myślę, że jest to kopia. Szpilka bardzo nietypowa (dziwny zawias). Nietypowe sygnowanie RZM (nie spotkałem się z takim na tego typu odznakach). Przy opisie korzystałem z opisu poradnik - identyfikacja odznak niemieckich z okresu III Rzeszy. Jeśli ktoś spotkał się z tego typu kopią (lub oryginałem) proszę o informację.
Data dodania: 4 marca 2019
Datowanie przedmiotu: 1941 - 1945
Miejsce pochodzenia: III Rzesza
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 481 razy od 4 marca 2019
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
5 marca 2019
odznaka ładna, ale też jestem zdania, że to kopia... niestety. pozdrawiam
Kustosz
5 marca 2019
Odznaka jest z domu więc stan jest "szufladowy". Jednak jest to najprawdopodobniej kopia. Pozdrawiam.
4 marca 2019
Robi wrazenie stan zachowania po prostu palce lizac gratuluje:-)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.