Jugosłowiański M98/48... w Świątynia Wiktora w MyViMu.com

Jugosłowiański M98/48 (szkielet z Gew98)

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
40 / 161
<
>
Krótki karabin M98/48, czyli poniemiecki Kar98k po remoncie w Komunistycznej Jugosławii. Karabiny 98k zostały zdobyte lub otrzymane przez Jugosławie po 1945 w ramach reparacji wojennych. w 1948 roku ruszył proces remontowy tych karabinów. Niemieckie punce zostały w większosci usunięte i wymienione na nowe. Prezentowant karabin został zbudowany na szkieleci ez karabinu pamiętajacego Imperium Niemieckie, Gewehr 98.
Data dodania: 5 marca 2019
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 136 razy od 5 marca 2019
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
8 grudnia, 08:34
Dziękuję za informację. Pozdrawiam. 
8 grudnia, 03:33
Usuwano tylko te główne na górze szkieletu. Zastępowana je Jugosłowiańskimi w taki sam sposób ja było to robione z przedwojennymi jugolskimi M24. To była zwykła procedura remontowa. Wymieniano wtedy lufy lub osady jesli były zbyt zniszczone tak jak w tym przypadku.
Kustosz
18 listopada, 06:25
Bardzo ciekawy eksponat. Zastanawiam się w jakim celu usuwano stare punce? Tym bardziej, że nie usunięto wszystkich. Pozdrawiam.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.