OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
33 / 58
<
>
Ułan z Garde-Ulanen-Regt. Nr.2

(Berlin) Garde-Korps
Data dodania: 5 marca 2019
Datowanie przedmiotu: 1860 - 1885
Miejsce pochodzenia: Cesarstwo Niemieckie
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 351 razy od 5 marca 2019
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
5 marca 2019
Trzeba pamiętać, że wielkie Prusy powstały na bazie państwa, które było lennem Polski i nic dziwnego, że wykorzystywali wiele pomysłów z innych państw w tym z Polski. Część monet było wzorowane na monetach polskich, wymienione wcześniej umundurowanie i pewnie wiele innych.
5 marca 2019
Tak na marginesie to ułanki dla mnie to jest  patent polski z epoki napoleońskiej  wzór munduru z rękawem pierwszego pułku szwoleżerów.Niemiaszki przez cały okres nazywali rękaw ułanki polskim.Tak samo skopiowali patent rękawa z dwoma guzikami dla artylerii,saperów itp.od szwedów nazywając go szwedzkim.Na głównej stronie muzeum jest artykuł o fotografie polskiej kawalerii oraz  co jakiś czas pojawia się zdjęcie dzieci w polskich ułankach.Zobacz kto był pierwszy ? Jeszcze dodam,że Landwehra miała inną ułankę i guziki miała pojedyńcze w pionie przy zachowaniu rękawów polskich,ale to pospolite ruszenie.
Kustosz
5 marca 2019
Dzięki za obszerne wyjaśnienie. Człowiek uczy się całe życie ...
5 marca 2019
Wszystkie ulanki miały ten system ułożenia guzików oraz zakończenia rękawa w formie trójkąta zwanego rękawem polskim.Zwróć uwagę,że ten system umundurowania nosili również oficerowie z gwiazdy śmierci w " Gwiezdnych Wojnach" w pierwszych częściach.Ułanka była jednakowa dla wszystkich landów.Różnice były tylko w oznaczeniach regimentów na epoletach,na rękawach i obszyciach kołnierzy.Po odzyskaniu niepodległości Polacy przez długi czas nosili ułanki.Widziałem zdjęcie polskiego majora w ułance z 1935roku.Stąd mój sentyment do tej formacji.http://phw.org.pl/umundurowanie-zolnierzy-artylerii-konnej-okresie-ii-rzeczpospolitej/
Kustosz
5 marca 2019
Czy wszystkie mundury ułańskie w Prusach w tamtym okresie miały takie trójkątne ułożenie guzików? 
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.