Korona z saxońskiego czako... w Muzeum Ziemi Kozielskiej i Śląska Opolskiego (w organizacji) w MyViMu.com

Korona z saxońskiego czako okres wojny 1870

Korona prawdopodobnie z saksońskiego czako z okresu wojny francusko-pruskiej (opis zmieniony zgodnie z sugestią kolegi Naprawiacza). Okolice miejscowości Łambinowice (opolskie).
Pomogli w tworzeniu opisu: Naprawiacz Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 280 razy od 19 marca 2019
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
27 marca 2019
Dzięki bardzo za informację. Mocowanie faktycznie całkiem inne. Poszerzenie wiedzy zawsze się przyda. Pozdrawiam.
Kustosz
27 marca 2019
Tak dla informacji i poszerzenia wiedzy, jakby kiedyś się trafiło.Tutaj w linku masz korony na pagony.Oczywiście inny wymiar i kształt.Pozdrawiam serdecznie.https://www.kpemig.de/Kaiserreich-Paar-Auflagen-fuer-Schulterstuecke-Hoehe-21mm-Original-
Kustosz
24 marca 2019
Przedstawiona w linku korona jest dla podoficerów.Trzeba poszukać jaka była dla szeregowców i oficerów.
Kustosz
24 marca 2019
Jestem przekonany. Dziękuję i pozdrawiam.
Kustosz
24 marca 2019
Każdy regiment miał swoją specyficzną stylizację korony.Zwróć uwagę na ślady po lutowaniu wąsów u góry i na dole.Można spróbować poszukać identycznego,ale trochę brak materiałów porównawczych.
Kustosz
24 marca 2019
Trochę chyba jednak inna. Boki w tamtej są wyraźnie niżej, a w mojej na równi. Być może było więcej warsztatów i były bardzo różne, co nie dziwi w tamtym okresie. W każdym razie dziękuję za rozpoznanie (widzę, że nie daje spokoju). Pozdrawiam serdecznie.
Kustosz
24 marca 2019
Niech żywi nie tracą nadziei.Absolutna perła z okresu wojny prusko-francuskiej.Saxon Train Tschako model 1867/73 .Tu masz link http://www.kaisersbunker.com/dunkelblau/helmets/dbh45.htm
Kustosz
21 marca 2019
To jest możliwe. Napisałem, że pruska z pagonu bo wydała mi się podobna, ale żadnej pewności nie ma. Dziękuję za chęci i pozdrawiam.
Kustosz
21 marca 2019
Poległem Laki,nic nie znalazłem.Może to jeszcze coś innego.
Kustosz
20 marca 2019
Jutro postaram się ogarnąć temat jak skończę pikę.Tutaj masz przykład elipsy z paskami w odznaczeniu rosyjskim .Wiem,że korona inna,ale chodzi mi o sam styl http://www.wmfp.pl/forum/viewtopic.php?p=61511&sid=cbf209727413536fddc79a2cc8e3f517
Kustosz
20 marca 2019
Dziękuję. Paski są pionowe (względem siebie równoległe), ale kształt trochę nie "carski". Jeśli masz gdzieś zdjęcie takiej ładownicy to proszę o linka. 
19 marca 2019
Ladny egzemplarz i sliczna patyna gratuluje:-)
Kustosz
19 marca 2019
Mam pewne wątpliwości czy to nie jest czasem z ładownicy Carskiej Rosji? Jeżeli ma równoległe paski  w elipsie  na samym dole,to będzie to.
Kustosz
19 marca 2019
Szerokość 18 mm, wysokość 16 mm.
Kustosz
19 marca 2019
Jakbyś podał wymiary tej pięknej korony,to mielibyśmy pewność co do pochodzenia.Gratuluię.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.