Medal Zwycięstwa 1914 - 1918 - Rumunia

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
7 / 177
<
>
Rumuński Medal Zwycięstwa zwany też  – medalem międzysojuszniczym. Projektantem rumuńskiego medalu był Kristesco. Miał być wydany w każdym kraju biorący udział w I wojnie światowej po stronie Entanty. Wspólną cechą medali był awers z wizerunkiem Wiktorii – bogini zwycięstwa i chwały oraz wstążka w tych samych barwach. Medal wydało w sumie 15 z 18 krajów . Tu pokazany medal wykonano w ilości około 300.000 szt. Pięknie zachowany stan, piękna patyna , niestety wstążka współczesna. Jest to mój 10-ty medal w kolekcji medali zwycięstwa.
Data dodania: 30 marca 2019
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 211 razy od 30 marca 2019
Reklama
Dodaj komentarz
31 marca 2019
Dziękuję, ale do skompletowania całości jeszcze bardzo daleko. Oczywiście te najbardziej popularne już są ale pozostały te najtrudniejsze do zdobycia, mam taką cicha nadzieję że uda się zdobyć jeszcze Portugalski medal i wówczas kraje europejskie byłyby skompletowane :)
Kustosz
30 marca 2019
Już bliżej niż dalej do kompletu. Gratuluję.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.