ODDZIAŁ ZABEZPIECZENIA DOW. GARNIZONU WARSZAWA

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
67 / 108
<
>
Odznaka pamiątkowa jest wykonana w kształcie krzyża maltańskiego, którego ramiona wypełnione są granatową emalią ze srebrzystym obrzeżem – barwy nawiązują do tradycyjnych barw piechoty. Pomiędzy ramionami krzyża umieszczony jest skrzyżowany kłos i nabój karabinowy w barwie oksydowanego srebra. W centralnej części krzyża znajduje się srebrzyste koło zębate, na które nałożony jest herb miasta Warszawy. Poniżej herbu umieszczone są litery „OZ DGW” – skrót nazwy jednostki. Barwy i symbole nawiązują do wykonywanych zadań, charakteru oraz miejsca stacjonowania jednostki. Odznaka została wprowadzona decyzją Nr 252/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 29 lipca 2016 r.
wymiary : 40x40 mm
wykonanie : Piotr Olek
Data dodania: 10 kwietnia 2019
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 382 razy od 10 kwietnia 2019
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.