"Mindowe" Juliusz Słowacki w Muzeum miczalazarz w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
4 / 7
<
>
Dramat historyczny Juliusza SŁOWACKIEGO p.t. "Mindowe król litewski obraz historyczny w pięciu aktach" dotyczy losów jedynego w historii Litwy koronowanego króla (pozostali byli Wielkimi Księciami) - Mendoga. Książka w bardzo dobrej kondycji, nabyta drogą aukcji internetowej z exlibrisem Stanisława SAPIŃSKIEGO (na tle wieży mariackiej w Krakowie), wydana w Krakowie na początku XX wieku w do dziś ukazującej się serii - Biblioteka Narodowa (Nr 43). W historii książeczki da się uchwycić moment w którym właściciel Stanisław SAPIŃSKI podarował tą książkę krakowskiemu Związkowi Promienistemu (na kształt eucharystyczny) i w tego związku bibliotece ta pozycja służyła (poz.1597). W książce dużo podkreśleń ołówkiem co świadczy o jej częstym używaniu (być może do wystawień kółka teatralnego). Dziś ten dramat nie jest już tak popularny jak przed wojną ...
Data dodania: 17 kwietnia 2019
Datowanie przedmiotu: 1900 - 1920
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 77 razy od 17 kwietnia 2019
Reklama
Dodaj komentarz
17 kwietnia 2019
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.