"Barbara" Alojzy Feliński w Muzeum miczalazarz w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
5 / 7
<
>
Alojzy FELIŃSKI "Barbara Tragedja w pięciu aktach" z serii Bibljoteka Arcydzieł Literatury (nr 14) wydana w Poznaniu w okresie przedwojennym. "Barbara" była przed wojną bardzo poczytną lekturą w Polsce, może ze względu na zamiłowanie do Litwy (Litwa Środkowa, Wilno). Po II wojnie światowej już wycofywana z lektur szkolnych. Ten konkretny egzemplarz służył Bibliotece Miejskiej w Jarosławiu (2502/1563). Pokrótce tragedia dotyczy burzliwej miłości Barbory Radvilaitė do polskiego króla Zygmunta Augusta Jagiellończyka...
Data dodania: 18 kwietnia 2019
Datowanie przedmiotu: 1905 - 1930
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 98 razy od 18 kwietnia 2019
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.