Niemiaszki w Twierdzy Przemyśl. 7 zdjęć.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
29 / 46
<
>
Niestety nie moge rozpoznac fortu. Za ciepło nie mieli, na ostatnim zdjęciu pisze coś o 400 C.

 
Data dodania: 22 kwietnia 2019
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 347 razy od 22 kwietnia 2019
Reklama
Dodaj komentarz
29 lutego 2020
Bardzo mi miło widzieć takie słowa, cieszę się, że umiejętność, która wynika z mojej pasji do historii i języków obcych może się przydać innym. Kiedyś przez przypadek w moje ręce wpadł feldpost napisany przez młodego gefreitera, byłem  ciekaw co napisał i na tyle mnie to wciągnęło, że aktualnie listy/pocztówki to moje główne zainteresowanie. Niestety przez studia nie mam już tyle czasu na to, ale co jakiś czas tutaj zaglądam, co jest dla mnie  przyjemną odskocznią . Pozdrawiam
Kustosz
29 lutego 2020
Kolega Steiger ma naprawdę imponujące zdolności. Czytać odręczny "gotyk" to naprawdę coś. Pozdrawiam. 
Kustosz
29 lutego 2020
Tłumaczenie to mistrzostwo świata, dodałem właśnie zdjęcie z tym drugim tłumaczeniem. Początkowo myślałem, że strzałką jest zaznaczony jeleń a to dwa jelenie to znaczy dwaj żołnierze WH :). Niemiec też wspomniał, że z ruskomi okupują Przemyśl, przechodząca przez Przemyśl granica to rzeka San.
29 lutego 2020
1." Na moście na Sanie, za mostem Przemyśl rosyjski. Dalej typowe polskie sanie. W zimie 1940-1941".
2." Twój Jung (?) jeszcze jako Gefreiter w ośrodku narciarskim( nie widzę fotografii, więc może chodzić po prostu o miejsce do jazdy na nartach) w Przemyślu  z widokiem na Niemiecki i Rosyjski Przemyśl. Przez środek miasta przechodzi granica, w tle Rosja." Dopiska ze strzałką:"To są dwaj żołnierze"
Kustosz
29 lutego 2020
Niemcowi mogło się coś pomieszać, dla niego to obcy język, nie dosłyszał to dopisał. Ale naszym też sie zdarzało co nieco pomieszać mam zdjęcie gdzie żołnierz opisał Przemyśl Pełkowce a to były Prałkowce.
29 lutego 2020
Brałem pod uwagę też Letowce, co by było powiedzmy bliższe poprawnej nazwie. Może żołnierz opisywał zdjęcia jakiś czas po tym i pomieszał dwie nazwy.
 
Kustosz
29 lutego 2020
Dzięki za tłumaczenie i gratuluję, ja takich bazgrołów nawet pisanych po naszemu bym nie odczytał. Fachowcy z Przemyśla twierdzą, że to fort VIII "Łętownia", fort leży przy miejscowości Kuńkowce, końcówka by się zgadzała, tylko początek, ten "Leb" do niczego nie pasuje. Niemiec pisał "na dalszym planie Rosja" bo przez Przemyśl przepływa rzeka San która była rzeką graniczną. Jakby Kolega miał wolną chwilkę to mam jeszcze dwa zdjecia do tłumaczenia.
29 lutego 2020
Tak dawno mnie tu nie było, pierwszy opis pod zdjęciem:" Na stanowisku w okopach fortu/rowach fortu( nie wiem jak po polsku to się poprawnie określa)", drugi opis:" Na warcie w forcie (Leb?)owce przy 40 stopniowym mrozie, na dalszym planie Rosja", na podstawie listy fortów z wiki żaden mi nie pasuje, opis z tyłu zdjęcia:" Jako wartownik w forcie (ten sam fort), krążę i kontroluję stanowiska. Na dalszym planie Rosja, 40 stopniowy mróz".
Kustosz
27 lutego 2020
Jest tutaj na myvimu kolega, który czyta odręczne pismo (Steiger). Tłumaczył mi kilka opisów z widokówek. Niestety jest dosyć zajęty, ale można go poprosić - teksty są krótkie więc może się zgodzi. Pozdrawiam.
Kustosz
27 lutego 2020
Dziękuję. Zdjęcia fajne ale jak na niemieckie słabej jakości, jeszcze jakby rozszyfrować co tam napisane, byłyby jeszcze ciekawsze.
Kustosz
26 lutego 2020
Bardzo ciekawy zestaw zdjęć. Gratulacje
Kustosz
25 lutego 2020
Ciepło nie mieli, ale płaszcze całkiem konkretne. Chyba już wiedzieli co znaczy zima w tej części Polski. Gratuluję eksponatu.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.